ktosiulka - komentarze


dlaczego nie jestem chlopcem???????????????
i nie chodzi tu tylko o fizjologie i funkcjonowanie organizmu. ale przede wszystkim o traktowanie przez spoleczenstwo. dziewczyna powinna byc grzeczna i dobrze sie uczyc. miec nieskazitelny porzadek w pokoju, bo kiedys ona bedzie musiala zajmowac sie domem (i pracowac!?). u chlopakow wiele zachowan jest odbierane inaczej.....
poklocilam sie z babcia. poszlo o nierowna zlozona posciel........ dziewczyna powinna............ a chlopak???????????
dlaczego im wolno wiecej?????? dlaczego na ta sama ocene z zachowania dziewczyna musi sie duzo bardziej wysilic?????? dlaczego od nich wymaga sie mniej jesli chodzi o prace domowe???? dlaczego to samo zachowanie u chlopaka zostanie przyjete za normalne/fajne/prawidlowe, a u dziewczyny bedzie uznane za zle??????????????????????????????????
i dotyczy to wielu aspektow zycia. to, ze jestem dziewczyna nie jest zadnym argumentem (chyba, ze chodzi o rzeczy zwiazanez budowa ciala itp. nie o to chodzi w tym tekscie). dlaczego wiec ten argument wciaz jest uzywany?????????????????????????????????

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


do tego przyznali sie inni
27.03.2005 :: 16:06 :: dial-289.lodz.dialog.net.pl

keep-in-dark

tak niestety jest..... dlatego właśnie kobiety tak ostro walczą o równouprawnienie...... ale wystrczy olać te stereotypy.... kiedyś myślałam że to niemożliwe.....ale teraz jest inaczej :]...... z pokoju mam bajzel kompletny, w szkole wcale nie staram się bardziej od innych, a oceny mam lepsze, ubieram sie jak chce, nie maluję się, czasem zachowuję sie głupio, ale leję na to czy komuś sie to nie podoba czy nie, robię to co chcę, czasem przesadzam, ale nie zwracam uwagi na to że baba powinna to, a facet to..... nie trzymam sie utartych reguł, tylko tworzę własne, takie według któych chcę zyć........a inni nie mają tu dużo do gadania, mam przyjaciół którzy starają sie żyć podobnie, akceptujemy sie nawzajem, i to mi wysatrczy..... opinia innych ludzi mnie mało obchodzi, ważne jest to czego ja chcę, i będę o to walczyć :] ty tez postaraj sie burzyć głupie stereotypy...... 3maj się...... pzdr :D
27.03.2005 :: 16:00 :: 80.54.200.2

A ja sie ciesze, że jestem dziewczyną. Chocby tylko dla tego, ze moge nosic szpilki i nie musze sama otwierac sobie dzwi jak jakis facet jest w poblizu ;)
Talk.pl :: Wróć